Що ви шукаєте?

Нарахування зносу на ОЗ, ІНМА, НА.

 

Знос – це втрата основними засобами фізичних якостей або втрата техніко-економічних якостей, а внаслідок цього і вартості.

Для розрахунку суми зносу об’єктів основних засобі, ІНМА чи нематеріальних активів в підрозділі “Облік ОЗ та ІНМА” розділу “Облік” передбачено господарську операцію “Нарахування зносу”. Натискаємо “додати” та заповнюємо головну вкладку.

Зверніть увагу! Необхідно вірно вибрати на головній вкладці тип документа та процедуру в залежності від того на який об'єкт нараховуєте знос.

Наступний крок  - заповнення вкладки “Об’єкти”. Натискаємо “додати” та заповнюємо всі необхідні поля в даній вкладці.

Для нарахування зносу об’єкта ОЗ поле “Місяців експлуатації у періоді" - це число від 1 до 12, поле “Строк корисного використання” попередньо необхідно заповнити в інвентарній картці об’єкта обліку. Також якщо це безоплатно отриманий об’єкт, в інвентарній картці необхідно зробити позначку.

znos provodki

Далі “розрахувати проводки” та “зберегти”. Якщо Ви щось змінили в даній вкладці необхідно натиснути “розрахувати проводки”, тоді зміни будуть збережені.

Останній крок натиснути “зберегти” та ”провести” на головній вкладці. Тоді сума нарахованого зносу буде проведена в обліку.