Що ви шукаєте?

Списання послуг, запасів та МШП на капітальні інвестиції.

 

Для відображення витрат на придбання, створення або виготовлення основного засобу чи ІНМА  в розділі "Облік" можна нарахувати послугу чи списати МШП, запаси на капітальні інвестиції. 

Для списання отриманої послуги на капітальні інвестиції при придбанні основного засобу спочатку необхідно дану послугу створити в довіднику "Номенклатура".

 

nomenklatura

Далі в господарській операції "Нарахування отриманих послуг, робіт" во вкладці "Перелік послуг та робіт" необхідно обрати процедуру "Списання на кап.інвестиції", вид капітальних інвестицій , об'єкт ОЗ/ІНМА та джерело походження (партію) того ОЗ/ІНМА, на вартість якого ці послуги в подальшому зарахуються.

posluga

Алгоритм списання запасу чи МШП такий самий як і в списанні послуги. В підрозділі "Списання"  відповідного активу вірно обираєте процедуру "Списання на кап.інвестиції", вид капітальних інвестицій , об'єкт ОЗ/ІНМА та джерело походження (партію) того ОЗ/ІНМА, на вартість якого ці послуги в подальшому зарахуються.

 

spisannya mshp

Наступний крок - це введення в експлуатацію. На головній вкладці даної операції оберіть вірно об'єкт обліку, партію, місце експлуатації та МВО та перейдіть до вкладки "Перелік об'єктів". В даній вкладці є можливість додати витрати окремо або натиснути "Сформувати". При цьому автоматично сформуються всі капітальні витрати на обрану партію. 

vvedennya v yekspluatatsiyu

 

 Натискаємо "Зберегти" та "Провести", об'єкт ОЗ/ІНМА буде введено в облік разом із всіма витратами. Перевірити первісну вартість об'єкта можна в інвентарній картці ( об'єкті обліку ) во вкладці "Дж.походження".