Що ви шукаєте?

З чого починати роботу у розділ "Заробітна плата".

 

Розділ "Заробітна плата" включає в себе наступні підрозділи : довідники, кадрові документи, налаштування, розрахунок заробітної плати, відображення у бух.обліку.

Розпочинати роботу необхідно із заповнення всіх довідників. Спершу заповніть довідник "Фізичні особи", він знаходиться в підрозділі "Довідники".

Зверніть увагу! Можна вносити зміни в обрану фізичну особу, проте неможливо її видалити, якщо в программі вже існують господарські операції з нею.

Якщо фізична особа не є співробітником установи - уберіть позначку в полі "Співробітник".

 

Наступний крок - заповнення довідників Класифікатор посад та Посади. В  довіднику Класифікатор посад необхідно додати коди та професійні назви посад.  Далі в довіднику Посади додайте всі посади згідно штатного розпису  та коди, що відповідають кожній посаді відповідно до Класифікатора посад.

 

Переходимо до довідника Підрозділи, в якому обов'язковими для заповнення є поля повне найменування та коротка назва підрозділу.

 

В довіднику Типи графіків необхідно додати графік типу нарахувань - погодинний чи оклад. Погодинний графік нарахувваня передбачає нарахування заробітної плати за кожну годину, без застосування  ставки, другий графік передбачає нарахування заробітної плати на підставі місячної ставки (окладу).

 

Далі потрібно додати розрахунковий період ЗП. Даний довідник необхідно заповнювати щомісячно.

 

Тепер можна переходити до підрозділу Кадрові документи.

Цей розділ передбачає заповнення спочатку підрозділу Накази. В програмі передбачено три типи наказів: прийняття, звільнення, переведення. Для зручності внесіть короткий зміст наказу, обов'язково заповніть тип і дату наказу.

Якщо у Вас не має в наявності всіх наказів на призначення на посаду або замало часу для заповнення даного підрозділу, то можна створити  один "умовний" наказ на призначення на посаду. Це Вам прискорить роботу із заповненням Особових рахунків співробітника.

 

Наступник крок - заповнення Графіків роботи. Необхідно кожний місяць формувати графіки робіт установи в розрізі Типів графіків. 

Графік роботи можна розрахувати автоматично, тоді він буде відповідати плановим показникам місяця, затверджених нормами тривалості робочого часу на відповідний рік. Проте якщо в роботі Вашої установи є особливості обліку робочого часу, то можна внести зміни в кожну дату місяця.

 

Останні налаштування, проте дуже важливі - це заповнення Особових рахунків співробітників.

Особовий рахунок співробітника відкривається за кожною посадою. Тобто, у випадках коли один співробітник суміщує посади потрібно створити два особових рахунка. У випадку коли співробітника переміщено на нову посаду - також відкривається новий особовий рахунок (ОС). Коли посада залишається без змін,а співробітник міняє підрозділ - відкриваємо новий ОС.

В видах нарахувань чи утримань можна запланувати та відразу додати майбутні зміни. Для цього необхідно вірно заповнити дату початку та закінчення певного виду виплат.

У місяці підвищення посадового окладу та якщо є індексація, то потрібно в особовому рахунку поставити дату закінчення виплати індексації.

В програмі передбачений розрахунок виплат за фактично відпрацьований час. Це значить, що  якщо протягом місяця у співробітника набуло право на виплату певного виду надбавки ( ранг, вислуга років та інші ), то програма розрахує цю виплату з дати набуття права. Також,  якщо виплата закінчилась або змінився параметр (наприклад, %), то  буде розрахована виплата пропорційно відпрацьованим дням.

Обов'язково додайте во вкладці Загальні параметри (Особового рахунку) такий параметр як Виплата через банк чи Виплата через касу.

 

Табель обліку робочого часу.

В програмі передбачено три типи табелю : за повний місяць, за перші 15 днів, індивідуальний (коригуючий табель). Табель формується в розрізі підрозділу, його можна сформувати автоматично та за потребою відкорегувати по кожному співробітку, якщо у нього не повністю відпрацьований місяць.

Після того як сформували Табель обліку робочого часу можна перейти до підрозділу "Розрахунок заробітної плати" та сформувати Відомість на виплату та  Розрахунково - платіжну відомість.

 

Підрозділ "Разові нарахування та утримання" передбачає проведення в обліку не тільки разові нарахування, а й на сьогодні там відображаються відпускні, лікарняні та відрядження.

 

Підрозділ "Коригування нарахувань та утримань" передбачає відображення перерахунків виплат та утримань за попередні періоди.

Для відображення в обліку нарахуваньта утримань перейдіть у підрозділ "Відображення у бух.обліку".