Що ви шукаєте?

Нарахування зносу на ОЗ, ІНМА, НА.

 

Знос – це втрата основними засобами фізичних якостей або втрата техніко-економічних якостей, а внаслідок цього і вартості.

Для розрахунку суми зносу об’єктів основних засобі, ІНМА чи нематеріальних активів в підрозділі “Облік ОЗ та ІНМА” розділу “Облік” передбачено господарську операцію “Нарахування зносу”. 

Натискаємо “Додати” та заповнюємо головну вкладку.

 

Зверніть увагу! Необхідно вірно вибрати на головній вкладці тип документа та процедуру в залежності від того на який об'єкт нараховуєте знос.

Обов'язково заповніть поле "Наказ".

 

Наступний крок  - заповнення вкладки “Об’єкти”.

Можна додавати по одному об'єкту та нараховувати знос, а можна нарахувати знос автоматично на всі основні засоби, на які неповністю нарахований знос (стосується тільки ОЗ).

Натискаємо “Додати” та заповнюємо всі необхідні поля в даній вкладці.

 

Для нарахування зносу об’єкта ОЗ поле “Місяців експлуатації у періоді" - це число від 1 до 12, поле “Строк корисного використання” попередньо необхідно заповнити в інвентарній картці об’єкта обліку. Також якщо це безоплатно отриманий об’єкт (благодійний внески, гранти та дарунки), то в об'єкті обліку (інвентарній картці)попередньо необхідно зробити позначку.

Далі “Розрахувати проводки” та “Зберегти”. Якщо ви щось змінили в даній вкладці необхідно натиснути “розрахувати проводки”, тоді зміни будуть збережені.

 

 znos

 

 

Можна скопіювати попередній запис якщо є схожі позиції або для того щоб прискорити свою роботу. Для цього спочатку додайте один запис, потім натисніть "Дублювати".

Після цього буде додано запис, який за потреби можна відредагувати. Обов'язково потрібно розрахувати проводки та зберегти цей запис.

 

Для автоматичного нарахування суми зносу на основні засоби (тільки ОЗ) натисніть "Розрахувати автоматично".

Програма розрахує по кожному об'єкту ОЗ суму зносу за період від останнього нарахування  до дати нарахування.

 

znos avtomatichno

 

Останній крок натиснути “Зберегти” та ”Провести” на головній вкладці. Тоді сума нарахованого зносу буде проведена в обліку.

 


Зверніть увагу! Якщо у вас списання об'єкту, на який ще не повністю нараховано знос, то спочатку нарахуйте знос,а потім зробіть операцію зі списання.