Що ви шукаєте?

Нарахування зносу на ОЗ, ІНМА, НА.

 

Знос – це втрата основними засобами фізичних якостей або втрата техніко-економічних якостей, а внаслідок цього і вартості.

Для розрахунку суми зносу об’єктів основних засобі, ІНМА чи нематеріальних активів в підрозділі “Облік ОЗ та ІНМА” розділу “Облік” передбачено господарську операцію “Нарахування зносу”. Натискаємо “Додати” та заповнюємо головну вкладку.

 

Зверніть увагу! Необхідно вірно вибрати на головній вкладці тип документа та процедуру в залежності від того на який об'єкт нараховуєте знос.

 

Наступний крок  - заповнення вкладки “Об’єкти”. Натискаємо “Додати” та заповнюємо всі необхідні поля в даній вкладці.

 

Для нарахування зносу об’єкта ОЗ поле “Місяців експлуатації у періоді" - це число від 1 до 12, поле “Строк корисного використання” попередньо необхідно заповнити в інвентарній картці об’єкта обліку. Також якщо це безоплатно отриманий об’єкт, в інвентарній картці необхідно зробити позначку.

znos oz

 

Далі “Розрахувати проводки” та “Зберегти”. Якщо ви щось змінили в даній вкладці необхідно натиснути “розрахувати проводки”, тоді зміни будуть збережені.

 

 

 

Можна скопіювати попередній запис якщо є схожі позиції або для того щоб прискорити свою роботу. Для цього спочатку додайте один запис, потім натисніть "Дублювати".

Після цього буде додано запис, який за потреби можна відредагувати.

 

Останній крок натиснути “Зберегти” та ”Провести” на головній вкладці. Тоді сума нарахованого зносу буде проведена в обліку.