Маєте питання? Дзвоніть: (066) 870-10-10
Що ви шукаєте?

Списання послуг, запасів та МШП на капітальні інвестиції

 

Для відображення витрат на придбання, створення або виготовлення основного засобу чи ІНМА  в розділі "Облік" можна нарахувати послугу чи списати МШП та запаси на капітальні інвестиції. 

 

Для списання отриманої послуги на капітальні інвестиції при придбанні основного засобу спочатку необхідно дану послугу створити в довіднику "Номенклатура робіт та послуг" https://fit.com.ua/help/dovidniki/dovidnik-nomenklatura-robit-ta-poslug.

 nomenklatyra inma

 

nomenklatyra inma priklad

 

Далі в господарській операції "Нарахування отриманих послуг, робіт" во вкладці "Перелік послуг та робіт" необхідно обрати процедуру "Списання на кап.інвестиції", вид капітальних інвестицій , об'єкт ОЗ/ІНМА та джерело походження (партію) того ОЗ/ІНМА, на вартість якого ці послуги в подальшому зарахуються.

 

13122 poslyga

 

 

Алгоритм списання запасу чи МШП такий самий як і в списанні послуги.

В підрозділі "Списання"  відповідного активу на головній вкладці обов'язково в полі "Рахунок обліку" оберіть рахунок кап.інвестицій,

потім обираєте процедуру - "Списання на кап.інвестиції", вид капітальних інвестицій , об'єкт ОЗ/ІНМА та джерело походження (партію) того ОЗ/ІНМА, на вартість якого ці послуги в подальшому зарахуються.

 13112 zapas obekt

 

Наступний крок - це введення в експлуатацію, тобто збільшення вартості основного засобу за рахунок списаних на нього запасів чи послуг https://fit.com.ua/help/oblik/oblik-oz-inma-na/vvedennya-v-ekspluatatsiyu.

На головній вкладці даної операції оберіть вірно об'єкт обліку, партію, місце експлуатації та МВО та перейдіть до вкладки "Перелік об'єктів". В даній вкладці є можливість додати витрати окремо або натиснути "Сформувати". При цьому автоматично сформуються всі капітальні витрати на обрану партію. 

 

 

Натискаємо "Зберегти" та "Провести", об'єкт ОЗ/ІНМА буде введено в облік разом із всіма витратами. Перевірити первісну вартість об'єкта можна в інвентарній картці ( об'єкті обліку ) во вкладці "Дж.походження".