Що ви шукаєте?

Введення в експлуатацію

 

Основні засоби, НА, ІНМА які пройшли операцію отримання (https://fit.com.ua/help/oblik/rozrahunki-z-kontragentami/vvod-nakladnoyi) необхідно ввести в експлуатацію.

Для цього переходимо в підрозділ "Введення в експлуатацію".

В цьому підрозділі на головній вкладці необхідно обрати об'єкт обліку та партію, яку необхідно ввести в експлуатацію, також визначити місце експлуатації та МВО.

На вкладці "Перелік об'єктів" можна додати об'єкти, що підлягають введенню в експлуатацію самостійно (натиснувши "Додати") або сформувати їх автоматично (натиснувши "Сформувати").

Далі необхідно натиснути "Зберегти" та "Провести"!

Після проведення в обліку даної операції ваш об'єкт обліку вже обліковується на рахунках 10 (11, 12) класу, його можна переміщувати між МВО, нараховувати знос, за потреби - списати.

 

Зверніть увагу на наступні речі:

  • якщо вводимо в експлуатацію об'єкт ІНМА, то перші 50 % зносу нараховуються окремою операцією із нарахування зносу https://fit.com.ua/help/oblik/oblik-oz-inma-na/narahuvannya-znosu-na-oz-ta-inma;
  • якщо при проведенні в обліку операції у вас повідомлення з попередженням про від'ємний залишок на рахунку 5411, то це свідчить про те що ви не провели в обліку виписку ДКСУ із надходженням фінасування;
  • акт введення в експлуатацію за потреби можна роздрукувати;
  • акт введення в експлуатацію передбачає введення  в облік тільки одного об'єкту.