Введення операції вручну
Для відображення проводок, які на сьогодні неможливо сформувати та провести в обліку за допомогою існуючих господарських операцій можна використовувати підрозділ "Введення операції вручну".
Приклади деяких проводок, які вносять за допомогою даної операції:
- відображення в обліку залишків на реєстраційному рахунку на початок періоду (за умови початку роботи в платформі) - проведення Дт 2313 Кт 5512 на суму залишку;
- відображення в обліку суми повернення фінансування - проведення Дт 2313 - Кт 7011 на суму повернення, проте сума повинна бути від'ємною;
- відображення в обліку відновлення касових видатків - проведення Дт 2313 - Кт 2313 сума з "мінусом". Зверніть увагу, в аналітиці по Дт 2313 необхідно вказати КЕКВ 0
та нарахування відшкодованих видатків - Дт 2117 - Кт 8013. Зверніть увагу, в аналітиці по Дт 2117 необхідно вказати КЕКВ 0;
- відображення в обліку нарахування платної послуги - проведення Дт 6212 - Кт 7111,
нарахування орендної плати - проведення Дт 2117 - Кт 7111,
нарахування батьківської плати - проведення Дт 64142 - Кт 7111.
- інші проводки.
Обираємо підрозділ “Введення операції вручну” розділу "Облік" та натискаємо “Додати”.
Тип документа, його номер, дата документа та дата операції заповнюються автоматично, проте при необхідності значення даних цих полей можна змінити.
В полі "Примітка" рекомендуємо написати короткий зміст проведення. В подальшому вам зручніше буде знайти це проведення в переліку операцій.
Тепер можна переходити до формування проводок во вкладці "Проведення".
Натискаємо "Додати" та у відкритому вікні натискаємо "Додати".
Після того як додали рахунки по Дт та Кт, заповніть до них аналітики, суму та кількість (якщо обрані рахунки передбачають кількісний облік), обов'язково заповніть поле "Зміст проведення". Натисніть "Зберегти" та "Вийти".
За потреби в одну операцію можна додати декілька проводок, для цього натисніть "Додати" та сформуйте проведення.
Можна скопіювати попередній запис для того щоб прискорити свою роботу. Для цього спочатку додайте один запис, потім натисніть "Дублювати".
Після цього буде додано запис, який за потреби можна відредагувати. Обов'язково потрібно розрахувати проводки та зберегти цей запис.
Після внесення всіх проводок натисніть спочатку "Зберегти", а потім "Провести". Тоді операція буде проведена в обліку і відобразиться в меморіальних ордерах в залежності від кореспонденції рахунків та Головній книзі.