Маєте питання? Дзвоніть: (066) 870-10-10
Що ви шукаєте?
295

З чого починати роботу у розділі "Заробітна плата"

 

Розділ "Заробітна плата" включає в себе наступні підрозділи : довідники, кадрові відомості, налаштування,  робочий час та розрахункові періоди, зарплатні операції, розрахунок та відображення у бух.обліку, звіти.

 

Розпочинати роботу необхідно із заповнення  довідника "Фізичні особи", він знаходиться в підрозділі "Кадрові відомості".

Зверніть увагу! Можна вносити зміни в обрану фізичну особу, проте неможливо її видалити, якщо в программі вже існують господарські операції з нею.

Обов'язковими для заповнення є поля з червоною позначкою https://fit.com.ua/help/zarobitna-plata/kadrovi-vidomosti/fizichni-osobi.

 

Наступний крок - заповнення довідників "Класифікатор посад" та "Посади", вони знаходяться у підрозділі "Довідники".

В  довіднику "Класифікатор посад" необхідно додати коди та професійні назви посад https://buhgalter.com.ua/dovidnik/klasifikator-profesiy/klasifikator-profesiy/

 

klaspocad

 

Далі в довіднику "Посади" додайте всі посади згідно штатного розпису  та коди, що відповідають кожній посаді відповідно до Класифікатора професій. 

Можна скопіювати дані про код за класифікатором посад із попередньо внесеної посади.

Для цього виділіть посаду в переліку всіх посад та натисніть "Дублювати".

 

posada

 

Переходимо до довідника "Підрозділи", в якому обов'язковими для заповнення є поля повне найменування та коротка назва підрозділу.

Якщо в установі відсутні підрозділи, то обов'язково додайте один умовний. Це пов'язано з тим, що табель обліку робочого часу та інші зарплатні операції формуються в розрізі обраного підрозділу.

Можна скопіювати дані про місцезнаходження, контактні телефони та інше попередньо внесеного підрозділу. Для цього виділіть підрозділ в переліку всіх підрозділів та натисніть "Дублювати".

 

pidrozdil

 

Далі потрібно додати розрахунковий період ЗП.

Створити, закрити або видалити розрахунковий період можна в меню "Заробітна плата "- "Робочий час та розрахункові періоди" - "Розрахунковий період ЗП".

Увага! Після закриття розрахунковго періоду операції, які до нього відносяться блокуються на проведення, редагування, видалення або внесення змін, залишається лише перегляд!

Даний довідник необхідно заповнювати щомісячно https://fit.com.ua/help/zarobitna-plata/robochiy-chas-ta-rozrahunkovi-periodi/rozrahunkoviy-period-zp.

 

Тепер можна переходити до підрозділу "Кадрові відомості".

Цей розділ передбачає заповнення спочатку підрозділу "Накази". В програмі передбачено шість типів наказів: прийняття, звільнення, переведення, матеріальна допомога, відпустка, відрядження. Для зручності внесіть короткий зміст наказу, обов'язково заповніть тип і дату наказу https://fit.com.ua/help/zarobitna-plata/kadrovi-vidomosti/tipi-nakaziv.

 

Далі дуже важливі налаштування - це заповнення особових рахунків співробітників (далі ОР) https://fit.com.ua/help/zarobitna-plata/kadrovi-vidomosti/osoboviy-rahunok-spivrobitnika.

Особовий рахунок співробітника відкривається за кожною посадою. Тобто, у випадках коли один співробітник суміщує посади потрібно створити два особових рахунка. У випадку коли співробітника переміщено на нову посаду - також відкривається новий особовий рахунок (ОР). Коли посада залишається без змін,а співробітник міняє підрозділ - відкриваємо новий ОР.

Не потрібно додавати ОР кожний місяць для кожного співробітника, достатньо одного ОР, за умови якщо співробітник працює на одній посаді, в одному підрозділі.

 

Наступник крок - заповнення підрозділу "Графіки робіт" https://fit.com.ua/help/zarobitna-plata/robochiy-chas-ta-rozrahunkovi-periodi/grafiki-robit.

Графік робіт  формується раз на рік або за обраний період в розрізі типів нарахувань - "Погодинний" , "Оклад", "Оклад (тижневі навантаження)" (наразі в розробці).

 

Підрозділ "Табель обліку робочого часу" https://fit.com.ua/help/zarobitna-plata/robochiy-chas-ta-rozrahunkovi-periodi/tabel-obliku-robochogo-chasu.

В програмі передбачено три типи табелю : за повний місяць, за перші 15 днів, індивідуальний (коригуючий табель). Проте на сьогодні для розрахунку розрахунково-платіжної відомості формуйте табель за повний місяць. Табель формується в розрізі підрозділу, його можна сформувати автоматично та за потребою відкорегувати по кожному співробітку, якщо у нього не повністю відпрацьований місяць. Для зручності можна виділити "галочкою" дні тижня з однаковим показником часу та натиснути "Заповнити обрані".

 

Після того як сформували табель обліку робочого часу можна перейти до підрозділу "Розрахунок та відображення у бух.обліку" та сформувати  "Розрахунково - платіжну відомість", яка формується в розрізі підрозділу та обраного періоду https://fit.com.ua/help/zarobitna-plata/rozrahunok-zarobitnoyi-plati-ta-vidobrazhennya-v-buhgalterskomu-obliku/rozrahunkovo-platizhna-vidomist.

Для друку відомості оберіть зручний для вас тип експорту та збережіть файл!

Також в підрозділі "Звіти" розділу "Заробітна плата" можна сформувати та роздрукувати зведену "Розрахунково - платіжну відомість".

 

Підрозділ "Відомості на виплату" передбачено для формування відомостей на виплату співробітникам заробітної плати (або авансу, відпускних, лікарняних та інших виплат). Відомість можна сформувати по підрозділу, всім співробітникам чи по окремому співробітнику. Дані відомості на виплату будуть відображені в розрахунково - платіжній відомості, а також будуть використовуватися при формуванні виписки ДКСУ. Якщо виписку ДКСУ заповнювати за допомогою відомості на виплату, то потрібно щоб сума по відомості співпадала із сумою платіжного доручення https://fit.com.ua/help/zarobitna-plata/zarplatni-operatsiyi/vidomosti-na-viplatu.

 

Господарська операція "Розрахунок авансу" підрозділу "Зарплатні операції" передбачає формування авансу для співробітників в розрізі підрозділу. Зверніть увагу! На головній вкладці є дві процедури - Відсоток від окладу. Без урахування табелю та Відсоток від окладу. З урахуванням табелю за І половину місяця. Обравши перший вид процедури програма розрахує % відсоток від окладу для виплати авансу, вибір другої процедури спочатку передбачає створення в програмі табелю за першу половину місяця https://fit.com.ua/help/zarobitna-plata/zarplatni-operatsiyi/rozrahunok-avansu.

Для того щоб розрахований аванс був відображений в Розрахунково - платіжній відомості необхідно додати відомість на виплату.

 

Для відображення в обліку нарахувань та утримань перейдіть у підрозділ "Розрахунок та відображення у бух.обліку" та оберіть операцію "Відображення у бух.обліку нарахувань та утримань" https://fit.com.ua/help/zarobitna-plata/rozrahunok-zarobitnoyi-plati-ta-vidobrazhennya-v-buhgalterskomu-obliku/vidobrazhennya-u-buhobliku-narahuvan-ta-utriman

Дана господарська операція дає можливість автоматично сформувати та провести в обліку всі нарахування та утримання з обраної відомості. Також за потреби можна відредагувати такі дані як джерело фінансування, код коштів, КЕКВ (за умови здійснення нарахування з різних джерел (фондів). Після проведення в обліку даної операції дані відобразяться в меморіальному ордері № 5 та Головній книзі. 

 

 

 

 

 

Робота із платформою FIT-Бюджет на ноутбуці

Досі не з нами?

Долучайтесь до користувачів
FIT-Бюджет прямо зараз

Отримати доступ