Маєте питання? Дзвоніть: (066) 870-10-10
Що ви шукаєте?

Що робити якщо в звіті "Головна книга" по рахунку обліку залишок по Дт та Кт?

 

У користувачів платформи виникає питання чому при формуванні звіту "Головна книга" деякі рахунки обліку мають залишок по Дт та Кт рахунку. 

В програмі  до кожного рахунку бухгалтерського обліку передбачені аналітики, які допомагають в подальшому вести бухгалтерський облік в розрізі  джерел фінансування, кодів коштів та інших аналітик.

 

В свою чергу, меморіальні ордери, обігово-сальдова відомість та Головна книга формуються в розрізі аналітик. Якщо по Дт та Кт рахунку в господарських операціях користувач заповнив різні аналітики, то буде залишок по ДТ та КТ. Якщо аналітики збігаються та немає заборгованості за рахунком обліку, то залишок 0,00.

 

Розглянемо на прикладі Головной книги та господарських операцій з рахунком обліку 6211 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" (далі 6211).

1. на кінець звітного періоду в Головній книзі та меморіальному ордері № 6 залишок по 6211 по Дт та Кт.

 

golovnazpomilkou

 

opderzpomilkou

 

 

 

2. формуємо обігово-сальдову відомість за цей період по 6211 в розрізі аналітик (посилання на інструкцію https://fit.com.ua/help/zviti/obigovo-saldova-vidomist).

 

obigovazpomilkou

В обігово-сальдовій відомості бачимо що по 6211 по Дт та Кт обрані різні договори ( аналітика "Договір" до рахунку).

6211analitiki

 

Виявили що не вірний договір по Дт рахунку і це значить потрібно зробити виправлення в господарській операції "Отримано виписку ДКСУ".

Можна знайти виписку в переліку виписок або скористатися звітом "Журнал проводок".

 

3. переходимо в звіт "Журнал проводок" та формуємо даний звіт по рахунку 6211 за звітний період (посилання на інструкцію https://fit.com.ua/help/zviti/zhurnal-provodok).

В нашому прикладі, бачимо виписку банку на суму 50,00 виділяємо її та натискаємо "Перейти". Відкриється господарська операція "Отримано виписку ДКСУ".

 

Jurnalzpomilkou

 

4. Вносимо зміни в поле "Договір", перераховуєм проводки та проводимо виписку в обліку.

 

vipiska

 

5. Далі формуємо Головну книгу, Меморіальний ордер № 6 та обігово-сальдову відостість.

Маємо залишок на кінець обраного періоду 0,00 во всіх звітах.

golovnabezpomilku

 

 

obigovabezpomilku

 

opderbezpomilku

 

Окрім прикладу з  договором найчастіше не вірно обирають наступні аналітики: джерело фінансування та код коштів!  Наприклад, нарахували платні послуги по одному коду коштів, а перерахування зробили по іншому, або нарахування зробили по одному дфжерелу фінансування, а перерахування по іншому.

Також зверніть увагу на КЕКВ в нарахуванні лікарняного за рахунок ФСС (нараховано по КЕКВ 2111,а оплата по КЕКВ 0).