Примітки до річної фінансової звітності (форма № 5-дс)
У формі річної фінансової звітності № 5-дс «Примітки до річної фінансової звітності», наводимо показники і пояснення для деталізації та обґрунтування статей фінансової звітності, а також іншу інформацію.
Заповнюємо рядки цієї форми переважно на підставі даних про залишки та обороти за Дт і Кт відповідних субрахунків.
Розділ І. Основні засоби
У даному розділі наводимо розгорнуту інформацію про ОЗ, а саме про: залишки на початок та кінець року, проведену переоцінку (дооцінку, уцінку), вибуття та надходження протягом року, зменшення/відновлення корисності, нараховану амортизацію за звітний рік, інші зміни за рік та діапазон корисного використання.
Всю інформацію розкриваємо за групами ОЗ та інших необоротних матеріальних активів. Для цього використовуємо дані за рахунками 10, 11 класу та субрахунків 1411, 1412 та обороти по них.
Розділ ІІ. Нематеріальні активи
У даному розділі наводимо інформацію, накопичену за субрахунками рахунка 12 та субрахунку 1413.
Розшифровуємо інформацію про первісну вартість і амортизацію нематеріальних активів на початок року, зміну їх вартості протягом року, а також розраховуємо їх вартість і знос на кінець року.
Розділ III. Капітальні інвестиції
У даному розділі розкриваємо інформацію про суми капітальних інвестицій. Тобто відображаємо витрати на придбання або створення матеріальних і нематеріальних необоротних активів, довгострокових біологічних активів, здійснених протягом звітного року. Також зазначаємо залишки таких інвестицій на початок та кінець року.
Рядки заповнюємо на підставі даних рахунка 13 «Капітальні інвестиції» та розшифровуємо показник ряд. 1030 ф. № 1-дс.
Розділ ІV. Виробничі запаси
У цьому розділі наводимо суми залишків та оборотів за кожним субрахунком обліку запасів (рахунки 15, 16 та 18) та деталізуємо інформацію про балансову вартість запасів на кінець року, їх надходження та вибуття за рік. Також тут зазначаємо дані про зміну вартості запасів у результаті збільшення/зменшення до чистої вартості реалізації.
Інформацію формуємо на підставі аналітичних відомостей до кожного субрахунку та даних книги «Журнал-Головна».
Розділ V. Фінансові інвестиції
У даному розділі розкриваємо інформацію про зміну вартості поточних та довгострокових фінансових інвестицій за звітний період з відображенням їх балансової вартості на кінець року.
Рядки цього розділу заповнюємо на підставі даних рахунків 25 та 26 класу.
У рядках під таблицею потрібно уточнити, за якою саме вартістю (собівартістю чи амортизованою собівартістю) відображено довгострокові та поточні фінансові інвестиції в ряд. 1110 та 1155 ф. № 1-дс.
Також потрібно навести перелік підприємств державного, комунального секторів економіки, які належать до сфери управління суб’єкта державного сектору (за кожним підприємством із зазначенням розміру частки в капіталі таких підприємств).
Розділ VI. Зобов’язання
У даному розділі зазначаємо інформацію про суми зобов’язань на початок та кінець року за довгостроковими (рахунок 60) і поточними (рахунки 61 — 66) зобов’язаннями, а також про доходи майбутніх періодів (рахунок 69). В окремих графах розкриваємо суми зобов’язань у розрізі цих груп за строками погашення.
Розділ VII. Дебіторська заборгованість
У даному розділі наводимо інформацію за групами дебіторської заборгованості на кінець року за строками її погашення (до 12 місяців, від 12 до 18 місяців та від 28 до 36 місяців).
Зверніть увагу: після таблиці розд. VII ф. № 5-дс необхідно окремо навести інформацію про прострочену дебіторську заборгованість та заходи, вжиті для її погашення.
Розділ VIII. Грошові кошти та їх еквіваленти розпорядників бюджетних коштів і державних цільових фондів
У цьому розділі деталізуємо інформацію про залишки грошових коштів розпорядника в національній та іноземній валюті у касі, на рахунках (у Казначействі та установах банків), у дорозі.
Рядки заповнюємо на підставі даних рахунків 22, 23 та розшифровуємо показники ряд. 1161 — 1164 ф. № 1-дс.
Розділ IX. Доходи та витрати
У цьому розділі наводимо деталізовану інформацію про доходи та витрати за обмінними й необмінними операціями, відображеними у ф. № 2-дс. Для цього використовуємо дані про обороти за субрахунками доходів та витрат, списаними на фінансовий результат звітного періоду, та книгу «Журнал-Головна».
Для зручності заповнення цього розділу ф. № 5-дс рекомендуємо вести для кожного виду доходів окремий аналітичний рахунок.
Розділ Х. Нестачі та втрати грошових коштів і матеріальних цінностей
Зазначаємо інформацію про наявність та списання нестач і втрат грошових коштів та матеріальних цінностей.
Розділ XI. Будівельні контракти
У даному розділі подається інформація щодо доходів за будівельними контрактами, зокрема сума доходу за звітний рік, витрати, аванси, вартість субпідрядних робіт, а також валова заборгованість замовників і перед замовниками на дату балансу.
Розділ ХІІ. Біологічні активи
Розшифровуємо інформацію про біологічні активи, наведену в ряд. 1041 — 1042 та 1090 ф. № 1-дс. Наводимо інформацію про наявність та рух поточних та довгострокових активів, які обліковують на субрахунках рахунка 17 «Біологічні активи».
Розділ ХІІІ. Розшифровка позабалансових рахунків
Розкриваємо відомості про сальдо за субрахунками позабалансового обліку на початок і кінець року, надходження та вибуття таких об’єктів.
Додати посилання на форму